top of page
  • Yazarın fotoğrafıSiyarmo Turkiye

Anaokulunuz Daha Çok Bilinsin!

Siyarmo Anaokulu Pazarlama Ajansı olarak, bu yazıda anaokulunuzun bulunduğu bölgede bilinirliğini arttırması için yapabileceği 3 harika pazarlama tavsiyesinde bulunacağız. Anaokulumuzun adı henüz duyulmamış olabilir veya çok fazla rakibi olabilir, hatta yeni kayıt alamıyor olabilir ya da veliler tarafından ziyaret edilmiyor olabilir. Eğer böyle düşünüyorsanız, bu yazı tam size göre.


Anaokulları için sosyal medya, hiç şüphesiz en önemli pazarlama araçlarından biridir. Burada yapacağınız paylaşımlar, üreteceğiniz değer ve içerikler, yayınlayacağınız reklamlar bilinirlik açısından büyük fayda sağlayacaktır. Gelin, birlikte sosyal medya stratejisini hızlıca ele alalım.1 - Anaokulumuz Sosyal Medya'da Nasıl Paylaşım Yapmalı?


Danışmanlığını yaptığımız ve pazarlama süreçlerini yönettiğimiz birçok anaokulu, bizimle iş birliği yapmadan önce günde en az 5-6 adet Instagram akışında gönderi paylaşıyor ve günde 10-12 hatta bazen abartarak 15 adede kadar hikaye paylaşımı yapıyorlardı. Bu durum, hedef kitleleri olan, yani onları takip eden ebeveynlerin sıkılmasına neden oluyor ve algoritma tarafından öne çıkarılmamasına sebep oluyordu.


Bilinirlikten bahsettiğimizde amacımız, sürekli göze batmak değil, sessiz bir etkiyle göz önünde olmaktır. Öyle bir duruşunuz olmalı ki, veliler sizi görmeli ve sizi takip etmeli. Kimse göze batan markaları sevmez; ancak göz önünde olan, samimi duran markaları herkes sever.


Anaokulları sosyal medyada paylaşım yaparken paylaşım sayılarını abartmamalıdır. Günde en fazla 2 adet akış paylaşımı yapmalı ve en fazla 5-6 adet hikaye paylaşımı yapmalıdır. Ayrıca paylaşımlar gelişi güzel yapılmamalı, bir plan çerçevesinde yapılmalıdır.


2 - Google Harita Kaydınızı Gözden Geçirin!


Anaokulları için Google Harita kaydı oldukça önemlidir. Ebeveynlerin Google'da yaptığı aramalarda öne çıkmanızı sağlar ve haritada yakın konumda bulunduğunuzu gören ebeveynlerin ilgisini çeker. Ayrıca, okulu bulma gibi problemleri ortadan kaldırır.


Ancak, konumuz Google Harita kaydındaki detaylar. Fotoğraflarınızın güncel olmasına, okuldan çekilmiş fotoğraflara yer vermenize önem verin. Ayrıca, çalışma saatleriniz, açıklama kısmınız ve adres başlığınız gibi kısımların net olmasına dikkat edin.


3 - Web Siteniz Sizi Yansıtıyor Mu?


Anaokulunuzun iç dizaynı, dış mimarisi, eğitim modeli ve karşılama alanı gibi alanlara çok fazla yatırım yapmış, detaylıca düşünmüş olabilirsiniz. Peki ya web siteniz?


Çağımızda internet, yerel lokasyonlarda çok daha büyük bir öneme sahiptir. Web siteniz, internet üzerindeki varlığınızdır. Nasıl giriş lobinizle veliyi etkilemek istiyorsanız, web sitenizle de veliyi etkilemelisiniz. Sizi anlatan, eğitimlerinize yer veren, içerisinde fotoğraf galerinizin olduğu şık ve kullanıcı dostu bir web sitesi, bilinirliğinizi artırmanıza ve prestijinizi göstermenize büyük fayda sağlayacaktır.


Siyarmo Anaokulu Pazarlama Ajansı olarak, anaokulunuzun her türlü pazarlama ihtiyacına profesyonel çözümler üretebilir ve sağlıklı bir pazarlama süreci geçirmenizi sağlayabiliriz. Tek yapmanız gereken bizi aramak!

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page